Image

1. závod šestiletého Colina Bártíka

12 12 people viewed this event.

Vážení příznivci našeho motokárového areálu, s radostí a skromným pocitem přispění Vás chci trochu čtivou formou seznámit s průběhem prvního mistrovského závodního víkendu našeho odchovance a účastníka závodů pod licencí Motokáry Hořovice.

Tímto jezdcem je šestiletý Colin Bártík z dalekého Vimperka,  který poprvé ve svém životě usedl do motokáry před dvěma lety právě v našem areálu v Hořovicích. Od té doby nás Colin pravidelně navštěvuje v rámci svých tréninků a fascinuje svým talentem a naprosto bezkonkurenčními časy.

  1. letošní mistrovský závod v Chebu 22. až 24. 3. 2022

Colin se účastní závodů v kategorii „60 mladí“

V pátek probíhaly volné tréninky, přičemž se ladilo optimální nastavení podvozku, karburátoru, tlaků v pneumatikách, prostě taková ta správná závodní alchymie. Colin se postupně seznamoval s tratí, ladil optimální  stopu a vše probíhalo dle představ a plánů teamu.

Sobota začala tréninkovými jízdami a Colin potvrdil časy z volných tréninků. Pro kvalifikaci team přezul na nové pneumatiky, a náš jezdec se kvalifikoval celkové na 13. pozici a ve své kategorii „60 mladi“ na velmi dobrém 4. místě a s minimální ztrátou na konkurenci postoupil do 1. finálové jízdy.

  1. Finálová jízda byla trochu ovlivněna velká nervozitou z prvního letmého startu v životě a také z nového hodně konkurenčního prostředí mistrovského závodu. Při startu Colin bohužel trochu zaspal a propadl se o dvě pozice, které během jízdy dokázal vybojovat zpět a dojel na krásném 4. místě ve své kategorii a 13. v absolutním pořadí. Z celkového počtu 24 jezdců Celkově. Po dokončení jízdy se ovšem udál drobný incident ve frontě na vážení, kdy jezdec za Colinem narazil do jeho stroje a došlo k poškození nárazníku který spadl a byli jsme potrestání penalizaci 5 sekund ale i přesto Colin udržel svou cílovou pozici!

Nedělní ranní warm up se odjel ještě na suché trati a Colin exceloval vynikajícím 2. časem ve své třídě a celkově 8. místem.

  1. Finálová jízda: 20 minut před startem začalo silně pršet, což mělo za následek hektický rej v boxech, změnu nastavení podvozku na mokro, přezuti na mokré pneumatiky atd.

Celkově Colin dojel opět na výtečném 13. místě a 6. ve své kategorii.

Superfinále bylo opět zahájeno letmým startem ovšem se dvěma zahřívacími koly a chaosem ve startovním poli, kdy někteří jezdci ztratili kontrolu nad svými stroji již v zahřívacích kolech. Colin startoval na 6. pozici ve své třídě a již ve druhé zatáčce se propracoval na slibné 2. místo avšak ve 3. kole, vyjel na mokru z dráhy a vrátil se na trať až na poslední pozici. V dalších kolech se dravou jízdou dařilo Colinovi dojíždět jezdce vepředu, předjíždět konkurenty a vypracovat se až zpět na své původní 2. místo. Dvě kola před cílem došlo ovšem opět k vyjetí z dráhy a propadu na 6. Pozici ve třídě a 10 pozici Celkově. Takto projel Colin i cílem.

Neustále si připomínám, že píši o šestiletém klučinovi a o jeho prvním závodě mistrovství republiky. Z vyprávění Colinova otce je zřejmé že takový výsledek nikdo nečekal tedy hlavně konkurence. Před závodem ostatní týmy vycházející z vlastní zkušenosti konstatovali, že to bude chtít minimálně dvě sezóny, než se Colin začne umisťovat do první desítky a někteří si neodpustili ani poznámky typu „jó to jste vy z té půjčovny“. 😉

No, myslím že, Colin a jeho nepopíratelný výsledek ukázal, že je nejen výrazný talent ale, že i začátek na naší dráze je pro slibnou sportovní kariéru dobrý odrazový můstek. Přeji Colinovi úspěchy a hlavně potěšení a radost ze sportu, který si zvolil a rád Vás budu touto formou dále informovat o průběhu jeho letošní sezóny.

Event registration closed.
 

Date And Time

2022-06-28 @ 07:30 AM to
2023-03-18 @ 12:00 PM
 

Datum ukončení registrace

2023-03-17
 

Místo konání

London
 
Watch video
 

Share With Friends